16 osób w 8-osobowym busie, interwencja policji

Zatrzymane prawo jazdy, zatrzymany dowód rejestracyjny, mandat w wysokości 500 zł i 9 punktów karnych- tak zakończyła się interwencja wobec 39-latka przewożącego 16 osób w pojeździe zarejestrowanym na 8 osób. Kontrolę przeprowadzili policjanci słupskiej drogówki, którzy regularnie sprawdzają, czy kierowcy busów stosują się do obowiązujących przepisów.

Wczorajsza poranna interwencja policjantów słupskiej drogówki przerwała dalszą jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy i pasażerów, którzy jechali do pracy. Okazało się, że w busie zarejestrowanym na przewóz 8 osób, łącznie z kierowcą było ich 17.

Dokładne sprawdzenie wykazało też, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych. W związku z rażącym wykroczeniem policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 500 zł, nałożyli na niego 9 punktów karnych, zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Przypominamy, że przewożenie zbyt dużej ilości pasażerów jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu zarówno pasażerów, jak i kierowcy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *