Policja apeluje noście maski

Sklepy, autobusy i inne miejsca użyteczności publicznej-m.in. te miejsca podlegają stałym kontrolom słupskich policjantów. Wyniki nieprzerwanych działań na rzecz walki z koronawirusem pokazują, że mieszkańcy nie są zdyscyplinowani. Tylko w ten weekend mundurowi interweniowali w blisko 250 przypadkach, nałożyli ponad 80 mandatów karnych, sporządzili 3 wnioski do sądu i pouczyli ponad 150 osób.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. W odpowiedzi na lekceważące podejście do zagrożenia funkcjonariusze podejmują interwencje.

Wyniki działań pokazują, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miniony weekend policjanci podjęli 244 interwencje, z czego na 83 osoby nałożyli mandaty karne, a w 3 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci powtarzają apele o stosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze stale będą kontynuować swoje działania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *