Nowoczesny sprzęt na oddziale udarowym

Aparat EMG to kolejny sprzęt, który słupski szpital zakupił dzięki dotacji przekazanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Właśnie taki aparat trafił do Pracowni Elektromiografii i Potencjałów Wywołanych.

– To sprzęt, który znacząco usprawni pracę na Oddziale Neurologicznym i Udarowym i podniesie jakość badań naszych pacjentów. Cieszymy się, że już dotarł do naszego szpitala – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala.

Elektromiograf, czyli aparat EMG do badania czynności elektrycznej mięśni i nerwów to kolejny sprzęt, który słupski szpital zakupił dzięki dotacji otrzymanej od Marszałka Województwa Pomorskiego. To drugi taki aparat, który będzie działał na Oddziale Neurologicznym i Udarowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku i usprawni diagnostykę oraz leczenie pacjentów.

– Nowy aparat EMG z oprzyrządowaniem kosztował prawie 185 tys. zł. Zakup został sfinansowany z puli 6,6 mln. zł dotacji otrzymanej przez szpital z budżetu Województwa Pomorskiego przekazanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego – wyjaśnia Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka Sp. z o.o. w Słupsku

W ramach tej dotacji do słupskiego szpitala już trafiły m.in. aparaty USG i KTG na ginekologię, superczułe USG do diagnostyki i leczenia obrzęków chłonnych, czy ramię O-ARM z neuronawigacją, które jest właśnie instalowane na boku operacyjnym. Ten ostatni aparat to najbardziej wartościowy zakup sfinansowany z dotacji marszałkowskiej, niezbędny do przeprowadzania wysokospecjalistycznych operacji. Pochwalimy się nim, gdy tylko zostanie uruchomiony.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *