Odwiedzają bezdomnych, trwa akcja „pustostan”

Słupscy policjanci kontynuują wzmożone kontrole środowisk osób bezdomnych. W trakcie spotkań mundurowi informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz wskazują miejsca, gdzie potrzebujący mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat widzianych zagrożeń dotyczących osób bezdomnych.

Okres zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a kilka godzin spędzonych na mrozie niesie za sobą ryzyko tragicznych skutków. Dlatego wzorem poprzednich lat, już od jesieni policjanci regularnie sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Mundurowi przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur i wskazują adresy instytucji pomocowych. Policjanci codziennie sprawdzają pustostany, klatki schodowe, dworce, wiaty, piwnice czy altanki działkowe. Działaniom nie będzie końca. W trosce o życie i zdrowie potrzebujących sprawdzenia miejsc ich pobytu odbywają się regularnie.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o informowanie Policji o każdej osobie zagrożonej wychłodzeniem. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących. O każdym zagrożeniu informujmy służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której z poziomu komputera czy telefonu można zaznaczyć miejsca zagrożone. Zapewniamy, że każda informacja zostanie sprawdzona, a osobom bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *