Policjanci jak Mikołaje rozdają prezenty

Dlaczego nie powinniśmy chować odblasków w szufladzie? Dlaczego warto je nosić nie tylko w obszarze niezabudowanym? Kiedy powinny znaleźć się na naszej odzieży, plecakach, wózkach czy rowerach? Te ważne kwestie poruszyli dziś Mikołaje z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia wyruszyli w miasto, by rozdać prezenty. Wszystko po to, by było bezpiecznie.

Elementy poprawiające widoczność na drodze dostępne są na każdym kroku. Można je zakupić w wielu sklepach i otrzymać od policjantów podczas prowadzonych działań profilaktycznych. O tym, dlaczego nie powinny trafić do szuflady, z mieszkańcami rozmawiali Mikołaje w mundurach z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Choć wielu z nas marzy o bardziej wyszukanym prezencie, upominki świąteczne były miłym akcentem pokazującym troskę policjantów o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

Okres świąteczno-noworoczny to szczególny czas dla policjantów, którzy będą prowadzić wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. O bezpieczeństwo na drodze będą dbali policjanci słupskiej drogówki, którzy już dzisiaj wyruszyli w miasto, by zaopatrzyć pieszych w odblaski i przypomnieć o tym, dlaczego należy z nich korzystać. Kolejne 100 elementów odblaskowych trafiło do pieszych, którzy na 100 % zapewnili, że prezenty nie trafią do szuflady, a będą używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Jak ocenili mieszkańcy, takie akcje są potrzebne, zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy spieszymy się załatwić ostatnie sprawy. Spotkanie z policjantem w czerwonej czapce z pomponem wywołało uśmiech napotkanych osób, ale przede wszystkim pozwoliło na moment zatrzymać się i skłonić do refleksji nad tym co jest ważne.

Zwolnijmy, zadbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *