Prawie250 kontroli na drogach

236 kontroli pojazdów, 32 kolizje, 4 nietrzeźwych kierujących, 32 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości – tak przedstawiają się wyniki pracy policjantów słupskiej drogówki z minionego weekendu. Policjanci apelują o odpowiedzialność, zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków na drodze.

W miniony weekend policjanci słupskiej drogówki intensywnie pracowali głównie przy obsłudze zdarzeń drogowych. Nagła zmiana warunków na drodze sprawiła, że niezachowanie szczególnej ostrożności, niedostosowanie stylu jazdy i nieprzygotowanie pojazdów na zimę przełożyło się na dużą ilość kolizji. W sumie policjanci odnotowali  32 zdarzenia, w których trakcie na szczęście nikt nie ucierpiał.

Dbając stale o bezpieczeństwo na drodze, policjanci prowadzili też działania kontrolno-prewencyjne, w ramach których sprawdzali m.in. trzeźwość i stan techniczny samochodów. Wyniki sprawdzeń pokazały, że nie wszyscy przygotowali pojazdy na zimę i nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie, wsiadając za kierownicę „po kieliszku”. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wkrótce odpowiedzą 4 osoby.

Na pedał gazu za mocno nacisnęło 32 kierujących. 1 z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, w związku z czym jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

W związku z tym, że nie wszyscy kierowcy przygotowali się na zimę, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o zmianę ogumienia i dokładne sprawdzenie stanu technicznego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *