Nowa pracownia w słupskiej galerii już czeka na chętnych

W Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej otwarto nową pracownię sitodruku. Ruszyły zapisy na warsztaty. 

– Od 18 stycznia rozpoczynamy zajęcia, które będą odbywały się w Galerii Kameralnej przy ulicy Partyzantów 31a. Sitodruk oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie grafiki, ilustracji czy projektowania użytkowego. Jest to tradycyjna forma grafiki zwana serigrafią, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę, gdzie po przetłoczeniu farby przez matrycę powstaje grafika, którą można powielać na płaskich powierzchniach typu papier czy tkanina.

Pracownia jest przestrzenią dla osób, które interesują się rozwojem artystycznym i chcą poznać technikę sitodruku – mówi Małgorzata Różańska z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Początkowo zajęcia będą podzielone na 3 grupy:

Sitodruk użytkowy

Środa godz.16.00 – 19.00

Zajęcia są skierowane dla młodzieży i osób dorosłych, którzy są zainteresowani sitodrukiem pod względem użytkowym. Celem zajęć jest przybliżenie procesów projektowania oraz rozwijanie pomysłów uczestników od fazy początkowej po końcową. Spotkania mają na celu pokazania zainteresowanym możliwości zastosowań sitodruku w dziedzinie designu i kontynuowanie nabytych umiejętności w ich dalszych projektach.

Zajęcia dla seniorów

Wtorek godz. 12.00 – 15.00

Zajęcia pomogą uczestnikom poszerzyć swoje manualne umiejętności poprzez kreatywne podejście do przygotowywania projektów pod sitodruk. Celem spotkań jest rozwinięcie technicznych oraz manualnych umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzenia wiedzy w zastosowaniu tej techniki na płaszczyźnie sztuki współczesnej i projektowania.

Sitodruk eksperymentalny

Czwartek godz.16.00 – 19.00

Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności z dziedziny sitodruku poprzez eksperymentalne podejście do używanych materiałów oraz intuicyjne odkrywanie nowych możliwości związanych z tą dziedziną grafiki. Uczestnicy będą mieli możliwość odkrywania nowych pomysłów poprzez zagłębianie się różnych twórczych dziedzinach jak np. fotografia, ilustracja czy tkanina artystyczna. Intuicyjne podejście do pracy pomoże uczestnikom rozwinąć swoje techniczne umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzyć swoją wrażliwość w dziedzinie projektowania oraz sztuki współczesnej.

 

Koszt uczestnictwa: 30 zł za miesiąc.

Regularne zajęcia w pracowni będą trwały od stycznia do końca czerwca. Nie wykluczamy innych okazjonalnych form zajęć.

Do pracowni obowiązują zapisy:

Tel. 798 402 158

Email: s.starkowska@bgsw.pl

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *