Policjanci uczą seniorów jak nie dać się oszukać

Słupscy policjanci przeprowadzili kolejne rozmowy z osobami starszymi poświęcone tematyce ich bezpieczeństwa. Tym razem przyjęli zaproszenie Uniwersytetu III Wieku w Kępicach, który zorganizował spotkanie w Bibliotece Miasta i Gminy w Kępicach. Funkcjonariusze omówili sposoby działania oszustów i powiedzieli jak zapobiec utracie oszczędności. Aktywni seniorzy poznali nowe mechanizmy działania przestępców i powiedzieli o swoich doświadczeniach w kontaktach z obcymi.

W bibliotece w Kępicach odbyło się spotkanie z seniorami poświęcone tematyce ich bezpieczeństwa. W trosce o osoby starsze słupscy policjanci przygotowali wystąpienie, podczas którego przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, omówili sposoby działania przestępców i powiedzieli o kilku skutecznych oszustwach, do których dochodziło w poprzednim roku.

Mundurowi wyraźnie zaznaczyli, że prawdziwi policjanci nigdy nie angażują obywateli w swoje działania, nigdy nie proszą ich o przekazanie pieniędzy. Zaapelowali, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem, że może dojść do oszustwa. Wskazali, że w każdej takiej sytuacji należy natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować swoich bliskich.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *