Mniej łóżek covidowych w słupskim szpitalu

Zmniejszająca się liczba osób chorych na Covid – 19 potrzebujących hospitalizacji spowodowała, iż Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek na oddziale izolacyjnym słupskiego szpitala.

Zgodnie z decyzją, od dnia 14 lutego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zmniejszono liczbę łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem Covid -19 o 12 w tym 2 łóżka z respiratorem. Po zmianach szpital ma 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa, 33 łóżka dla osób z podejrzeniem lub potwierdzonym zachorowaniem oraz 4 łóżka z respiratorem dla chorych na Covid – 19.

W opinii Wojewody Pomorskiego zmniejszenie liczby łóżek na oddziałach izolacyjnych ma zabezpieczyć dostępność do świadczeń na terenie województwa pomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 na poziomie I i II, a jednocześnie określa możliwe do osiągnięcia – z punktu widzenia organizacyjnego i dostatecznej opieki medycznej zapewnionej pacjentom – wymogi dla podmiotu leczniczego. Zmniejszenie liczby łóżek przeznaczonych w słupskim szpitalu dla chorych na koronawirusa daje możliwość wykorzystania tych łóżek dla pacjentów z innymi schorzeniami niż Covid – 19. – Zmniejszenie liczby łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 to informacja dobra dla nas wszystkich, zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów, bo oznacza, że sytuacja epidemiczna pomału wraca do normalności – mówi Andrzej Sapiński, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *