Słupsk razem z Ukrainą

Dzisiaj o godzinie 18:30 przed słupskim ratuszem odbędzie się wiec solidarności z Ukrainą i narodem ukraińskim. Trzeba tam po prostu być. 

Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka na swoim profilu facebookowym zachęca słupszczan do udziału. ” Zapraszam wszystkich w imieniu własnym oraz Pani Beaty Chrzanowskiej Przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku oraz Inicjatywy Wolne Miasto Słupsk jutro o godz. 18.30 na pl.Zwycięstwa przed ratusz, by wyrazić swój sprzeciw wobec agresji, wojnie i nieprawości. Obywatelki i Obywatele Ukrainy, niepodległego państwa,zostali zaatakowani i są w stanie wojny .
Nie chcemy być bierni i nie zgadzamy się na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Pokażmy to jutro, razem, wyraźnie i solidarnie.
Wszyscy wiemy, że w naszym mieście mieszka dużo Obywatelek i Obywateli Ukrainy; są naszymi koleżankami i kolegami z pracy czy ze studiów. Nie pozwólmy, by byli teraz sami. Okażmy nasze wsparcie i gotowość do stania po właściwej stronie.
Osobiście również nie zgadzam się na świat, w którym agresor narusza granice niepodległego państwa, w którym wolni ludzie muszą bać się o swoje zdrowie i życie oraz o przyszłość swoich dzieci. Chcę, żebyśmy pokazali, że nie jesteśmy obojętni, że nie zamykamy oczu, nie udajemy, że nas to nie dotyczy.
Nasi sąsiedzi są w bardzo trudnym momencie, jeśli zostaną sami, bez jakiegokolwiek wsparcia, nawet symbolicznego, czy będziemy potrafili spojrzeć sobie w oczy? Odpowiedzmy sobie sami na to pytanie. I zobaczmy się jutro o 18.30 pod ratuszem. My będziemy czekać na Was.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *