Słupszczanie pomagają Ukrainie

Słupsk ruszył z pomocą dla walczącej Ukrainy. Przez weekend zbierano dary, głównie środki opatrunkowe i medyczne w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Pierwszy transport już pojechał na Ukrainę.

Udało się zapakować po dach busa. Jego kierowca ruszył w niedzielę w kierunku Łucka. Zebrane w Słupsku leki trafią do tamtejszego szpitala.

– Załadowaliśmy busa po dach środkami opatrunkowymi i medycznymi. Na dachu nakleiliśmy mu czerwony krzyż. Jedzie do szpitala w Łucku. Obywatel Ukrainy, który nim pojechał zostanie już w kraju. Będzie kierowcą w tym szpitalu – mówi Dawid Zielkowski, koordynator zbiórki w Słupsku.

Zbiórka zainicjowana przez słupszczan trwa nadal. Koordynację nad nią przejmuje miasto. Zebrane przedmioty trafia do centralnej części Ukrainy. Tam mają być rozdysponowane do najbardziej potrzebujących/. – W pierwszej kolejności prosimy o przekazywanie środków opatrunkowych i medycznych, w tym leków przeciwbólowych. Oprócz środków medycznych potrzebna jest również żywność o długim terminie ważności, a także środki czystości i higieny osobistej – mówi Maksym Drozd, Ukrainiec mieszkający w Słupsku.

W pomoc Ukraińcom oraz uchodźcom z kraju ogarniętego wojnom włączają się także słupskie organizacje społeczne oraz osoby prywatne. Pomoc organizowana jest także w innych miejscowościach naszego regionu m. in. w Ustce i Kępicach.

Podobne akcje prowadzone są w całym kraju.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *