Pierwsze dziecko uchodźców urodzone w słupskim szpitalu

Pierwsze dziecko mamy, która uciekła przed wojną z Ukrainy urodziło się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Mały Mark jest zdrowy, a jego mama czuje się dobrze. Mówi, że bezpiecznie mieszkają już w Słupsku i jej rodzina ma tu wszystko, czego jej potrzeba. Mimo to drobną pomoc przekazał mamie personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Natomiast na słupską neonatologię trafiły 11-dniowe bliźniaki, które przyszły na świat jeszcze na Ukrainie, przez cesarskie cięcie i zaraz po porodzie wraz z mamą były ewakuowane do Polski. Teraz znalazły schronienie pod Miastkiem.

 Dzieci zostały przebadanie przez neonatologów i zaszczepione w naszym szpitalu. Urodziły się z donoszonej ciąży, są w dobrym stanie i nie muszą być hospitalizowane. Podobnie jak ich mama, którą przy okazji wizyty w szpitalu z dziećmi, zbadali ginekolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

 – Gwarantujemy pomoc medyczną wszystkim uchodźcom i spodziewamy się, że będzie ich u nas coraz więcej – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala. – Pacjenci zza wschodniej granicy, bez względu czy to dorośli, czy dzieci mają tu zagwarantowany taki sam standard leczenia i opieki jak Polacy  – zapewnia Anetta Barna-Feszak wiceprezes szpitala – Mamy jednak świadomość traumy jaką spowodowała u naszych ukraińskich pacjentów konieczność opuszczenia domów, do których mogą nigdy nie wrócić. Mamy, które w takiej sytuacji oczekiwały na narodzenie dzieci, potrzebują dużego wsparcia i takie staramy się im dać.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *