Pijany na motorowerze

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Główczycach podjęli interwencję wobec mieszkańca powiatu słupskiego, który zdecydował się wsiąść na motorower pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol. 65-latek został przewieziony na komendę, gdzie został poddany badaniom na zawartość alkoholu. 

W minioną sobotę, z policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali wezwani do miejscowości Cecenowo, gdzie miał oczekiwać zgłaszający, który zatrzymał motorowerzystę, stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo w rozmowie z tym mężczyzną, zgłaszający wyczuł od niego alkohol. 65-latek przyznał się, że pił alkohol, a z uwagi na fakt, że zatrzymanie miało miejsce przy wjeździe do jego posesji to postanowił, że pójdzie do domu. Gdy na miejsce tej interwencji przyjechali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Główczycach sprawdzili trzeźwość kierującego motorowerem marki Junak. Badanie alkomatem wykazało u 65-latka blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie funkcjonariusze wykonali kolejne badania alkomatem, które również wskazały wysoką zawartość alkoholu.

Policjanci dziękują świadkowi za postawę. Dzięki jego reakcji być może udało się uniknąć tragedii, dlatego, że pijany kierowca może spowodować zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, dlatego ważne jest aby w przypadku podejrzenia nietrzeźwości innego kierowcy w pierwszej kolejności poinformować o tym funkcjonariuszy pod numerem alarmowym 112.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *