Policjant w przedszkolu

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Słupsku, aby opowiedzieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Wizyta była dla dzieci dużą atrakcją, a podczas spotkania mogły również dowiedzieć się, czym podczas codziennej służby zajmują się policjanci.

Funkcjonariusze ze słupskiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, podczas których mają możliwość rozmów na tematy związane z bezpieczeństwem. Tym razem gościli u dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Słupsku, a podczas spotkania opowiadali o tym, jak bezpiecznie wybrać miejsce do zabawy, jakie przedmioty w domu i na podwórku mogą być dla dzieci zagrożeniem oraz gdzie należy dzwonić w przypadku, kiedy potrzebna jest pomoc. Na koniec spotkania dzieci otrzymały prezent w postaci kolorowanki edukacyjnej, dzięki której będą mogły w formie zabawy, zapamiętać podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu i na podwórku.

Zachęcamy rodziców, dziadków, nauczycieli i wszystkie inne osoby, które mają pod swoją opieką dzieci, aby rozmawiali z nimi na tematy związane z bezpieczeństwem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *