Poszukiwana prowadziła po pijanemu i wpadła

Policjanci słupskiej drogówki, zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem opel, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 30 km/h. Funkcjonariusze wyczuli od niej alkohol, a alkomat wskazał blisko 1,4 promila alkoholu. Po sprawdzeniu kobiety w policyjnych systemach okazało się, że jest również poszukiwana w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami.

We wtorek około godziny 7 rano, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli opla, którego kierująca popełniła wykroczenia drogowe. 30-latka wjechała na skrzyżowanie pomimo tego, że na sygnalizatorze wyświetlone było czerwone światło, ze zdecydowanie wyższą, niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym, prędkością. Podczas rozmowy z mieszkanką powiatu słupskiego, policjanci wyczuli alkohol, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 1,4 promila alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu tej kierującej w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej kradzieże. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

30-latka została zatrzymana i przewieziona na komendę. Najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia drogowe.

Kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Kierowanie pojazdem po wypiciu alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *