Samorządy zrywają partnerstwo

Samorządy z naszego regionu zrywają lub zawieszają stosunki partnerskie z miastami z Rosji i Białorusi. Usteccy radni już podjęli taką decyzję. Słupscy będą debatować nad nią jutro. 

Ostatnia sesja Rady Miasta w Ustce , oprócz spraw bieżących, dotyczyła także sytuacji na Ukrainie i akcji pomocowej organizowanej w naszym mieście dla uchodźców. Radni podjęli też uchwałę o zerwaniu współpracy z miastem Pioniersk w Federacji Rosyjskiej. Usteccy radni wystosowali także apel „Rada Miasta Ustka z całą mocą potępia działania Federacji Rosyjskiej związane z napaścią na suwerenny i wolny kraj, jakim jest Ukraina. Każda wojna jest czystym złem i każda ze stron jest w niej przegrana. Atak na Ukrainę jest czynem zbrodniczym i za taki winien być uznany.” 

Sprzed ratusza w Ustce już zdjęto tabliczkę, drogowskaz z nazwą rosyjskiego miasta. 

Rosyjski Archangielsk i Grodno na Białorusi nie będą już miastami partnerskimi Słupska. Miasto zrywa z nimi umowy o współpracy. To efekt agresji Rosji na Ukrainę, również z terenu Białorusi. Na ten temat radni będą rozmawiać w środę.

Koniec także obecności fundacji Russkij Mir w Słupsku. Fundacja Gryf Słupskiej Edukacji kończy współpracę z organizacją powołaną przez Władimira Putina.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *