Słupski szpital przekazał na Ukrainę drugi agregat prądotwórczy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wydatnie wspiera szpitale na Ukrainie. Szpital przekazał już drugi agregat prądotwórczy dla ukraińskich placówek medycznych.

Zakupiony przez słupski szpital agregat prądotwórczy dużej mocy został przekazany do Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku. Pracownicy konsulatu zajmą się dostarczeniem urządzenia do wybranej placówki na Ukrainie. Kupiony obecnie agregat jest już drugim tego typu urządzeniem podarowanym przez słupski szpital dla Ukrainy. – Pierwszy podarowany przez nas ukraińskim placówkom agregat prądotwórczy został bardzo pozytywnie odebrany przez pracowników konsulatu Ukrainy, którzy stwierdzili, że urządzenie to będzie bardzo potrzebne podczas wojny, gdy dostawy mediów są często przerywane – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dlatego postanowiliśmy podarować Ukrainie jeszcze jedno takie urządzenie. – Nasz szpital pomaga Ukrainie i Ukraińcom na wiele sposobów, nie tylko kupujemy potrzebny sprzęt, ale także leczymy wielu pacjentów z Ukrainy – mówi Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – To na pewno nie ostatnia pomoc, którą nasz szpital będzie niósł walczącej Ukrainie.

Pierwszy agregat prądotwórczy dla Ukrainy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zakupił na początku marca. Z informacji przekazanych przez konsulat ukraiński w Gdańsku wynika, że urządzenie to trafiło do Odessy, a stamtąd docelowo zostanie przekazane do domu dziecka w Mikołajowie. Drugi z podarowanych agregatów konsulat ukraiński ma także przekazać do Odessy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *