Naćpany kierowca zapłaci 16 tysięcy

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali 36-letniego kierowcę, który nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Badanie narkotestem wykazało, że wsiadł za kierownicę pomimo tego, że zażywał wcześniej amfetaminę. Oprócz kary w wysokości blisko 16 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia słupszczaninowi grozi również odpowiedzialność karna. Do 2 lat więzienia za kierowanie pojazdem po zażyciu narkotyków, do 5 lat za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania i niezatrzymanie się do kontroli.

Wczoraj około godziny 10, kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zwrócili uwagę na białe audi, którego kierowca na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął nagle przyspieszać i zmieniać kierunek jazdy. Policjanci wydali sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a następnie uderzył podwoziem pojazdu w próg zwalniający. Z samochodu zaczął wyciekać olej, a po kilkudziesięciu metrach kierowca zatrzymał się. Mężczyzna podjął jeszcze próbę ucieczki pieszej, jednak została ona szybko udaremniona przez policjantów.

Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego wyposażony w mobilne urządzenie do badania zawartości środków odurzających w organizmie. Tester wskazał, że słupszczanin wsiadł za kierownicę pomimo tego, że zażywał wcześniej amfetaminę. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym się poruszał, nie posiadał badań technicznych i aktualnej polisy odpowiedzialności cywilnej. Mundurowi mieli także duże zastrzeżenia do stanu technicznego audi oraz jego obowiązkowego wyposażenia. Za wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki, a także te ujawnione po zatrzymaniu pojazdu, policjanci nałożyli na 36-latka mandaty w łącznej wysokości blisko 16 tysięcy złotych. Pojazd został odholowany na koszt kierującego na policyjny parking, a o braku polisy OC został powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który może nałożyć na tego mężczyznę dodatkowe 6000 zł kary.

Nie ma tolerancji dla przestępców drogowych, którzy świadomie i z premedytacją stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Od 1 stycznia 2022 roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie zwiększył wysokości nakładanych przez policjantów, mandatów za popełniane wykroczenia.

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *