Policyjna akcja pieszy w regionie

Od wtorku do czwartku policjanci ze Słupska realizowali wojewódzkie działania prewencyjne pn. „Bezpieczny pieszy”. W trakcie tych działań uwaga funkcjonariuszy skierowana była przede wszystkim na prawidłowe zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni mundurowi interweniowali blisko 170 razy, wobec osób które popełniły wykroczenia drogowe.

Od wtorku do czwartku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku realizowali działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. W trakcie służby, mundurowi zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy popełniali wykroczenia drogowe, mogące zagrozić pieszym. Tylko w ciągu 3 ostatnich dni policjanci interweniowali ponad 150 razy, z powodu przekraczania prędkości w rejonach przejść dla pieszych i nie ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Uwaga policjantów skierowana była także, na pieszych i rowerzystów, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Z konsekwencjami w postaci mandatu lub wniosku do sądu musiały liczyć się te osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a także wchodziły na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Rozmowa z policjantami, nie ominęła również rowerzystów, którzy wjeżdżali na przejścia dla pieszych, lub zamiast po drodze dla rowerów poruszali się chodnikiem. W trakcie 3-dniowych działań funkcjonariusze nałożyli 128 mandatów karnych, skierowali 9 wniosków do sądu i zastosowali 29 pouczeń.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku, w związku z wprowadzeniem nowego taryfikatora, zmianie uległy wysokości nakładanych przez policjantów mandatów karnych, za popełniane wykroczenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *