Ustka szykuje się do sezonu, imprez nie zabraknie

Ustka szykuje się do sezonu

Samorządowcy z Ustki zaprezentowali mieszkańcom plan działań promocyjnych i wydarzeń na sezon 2022. Będzie on wyjątkowy, bo po dwóch latach przerwy Ustka wraca do imprez w pełnym wymiarze.

Jak zapowiadają władze miasta będzie to sezon pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, które na długo zostaną z Wami. Emocji dostarczą nam wszystkim między innymi pokazy lotnicze, festiwal światła, zawody sportowe, regaty żeglarskie, spektakle teatralne oraz liczne koncerty muzyczne. Imprezy zaplanowano tradycyjnie we wszystkie weekendy wakacji, nie zabraknie także wydarzeń w tygodniu.

– Duże imprezy rozpoczną się już w czerwcu. 25-26 czerwca mamy Dni Morza i tutaj zagoszczą przede wszystkim koncerty szantowe, zespoły szantowe. Będą to lokalne szanty Handszpaki i Kubryk, a także zespół Perły i Łotry. W czerwcu zainaugurujemy także Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert odbędzie się w ostatni wtorek czerwca – mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Ustce

W lipcu i sierpniu Ustka nie zwolni tempa. Atrakcji letnich nie zabraknie dla nikogo. W trakcie sezonu zaplanowano wiele przedsięwzięć artystycznych i teatralnych, na czele z Festiwalem Ulicznej reakcji artystycznych. Organizatorzy pomyśleli także o miłośnikach sportu i aktywnego wypoczynku. W Ustce zaplanowano wiele imprez sportowych między innymi Formoza Challenge, Ustka Charlotta Sailing Days, czy też Columbus Festiwal Wiatru. Niewątpliwie wielka atrakcją będzie zaplanowany na lipiec Grand Lubicz Festiwal Światła. W tym roku także Ustki nie opuszczą zaprzyjaźnieni górale z Bielska-Białej. Atrakcją sezonu będą także trzydniowe dożynki rybne. Na usteckich scenach zaplanowano wiele koncertów gwiazd wśród nich między innymi Organek, Kashell, DJ Gromee, GrubSon oraz Lemon.

W realizację sezonu zaangażowane są  wszystkie instytucje, które w bezpośredni lub pośredni sposób mają wpływ na jego przebieg, atrakcyjność i różnorodność. Obok Wydziału Promocji z usteckiego ratusza atrakcje letnie zapewnią m. in. Ośrodek Sportu i Rozwoju, Dom Kultury, Biblioteka Miejska. Szczegółowy kalendarz imprez jest już dostępny na stronie www.ustka.pl lub www.visit.ustka.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *