Rozwój turystyki dzięki opłacie uzdrowiskowej

 

Wyremontowana dolna promenada, trakt solidarności i tereny zielone – to tylko niektóre inwestycje w Ustce, które zrealizowano dzięki opłacie uzdrowiskowej pobieranej od turystów. W ostatnich  latach do kasy samorządu w ten sposób trafiło już kilkanaście milionów złotych.

Usteccy samorządowcy zachęcają kwaterodawców do pobierania i odprowadzania opłaty uzdrowiskowej. Jak twierdzą to się wszystkim opłaca. Przede wszystkim to znaczna część budżetu miasta, która w całości przeznaczona jest na inwestycje związane z infrastrukturą.

 – To jest nasza wspólna sprawa, bo zebrana opłata to znacząca kwota w naszym budżecie. W zeszłym roku była to kwota ponad dwa miliony złotych. A jako miasto uzdrowiskowe otrzymujemy równowartość zebranej kwoty w ramach dotacji celowej z budżetu państwa. Te pieniądze przeznaczone są na rozwój naszego miasta. Dlatego wszystkim nam mieszkańcom powinno zależeć, aby w ten sposób nasz budżet zasilać – mówi ELiza Mordal, rzecznik usteckiego ratusza.

Warto jest przypomnieć, że dzięki opłacie uzdrowiskowej powstała między innymi dolna promenada, Park Uzdrowiskowy, Trakt Solidarności, odnowiono wiele terenów zielonych oraz obiektów sportowych na terenie miasta. W miejscach, które powstały dzięki opłacie uzdrowiskowej postawione są specjalne tablice informacyjne.

Zbieraniem pieniędzy zajmują się właściciele hoteli, pensjonatów i miejsc noclegowych. Opłata pobierana jest przez cały rok. Informacje na temat opłaty i systemu automatycznego jej pobierania udziela urząd miasta.

Jak podkreślają samorządowcy dzięki opłacie można rozwijać miasto wraz z infrastrukturą uzdrowiskową czy turystyczną. To z kolei przyciąga jeszcze więcej turystów do Ustki i zwiększa dochody mieszkańców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *