Policja zatrzymała złodziei auta

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 35 lat, którzy jechali skradzionym na terenie powiatu puckiego fordem. Kierujący znajdował się dodatkowo w stanie nietrzeźwości i spowodował zdarzenie drogowe, a pasażer posiadał przy sobie marihuanę. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Gminy Darłowo. Wkrótce odpowiedzą za wszystkie popełnione przestępstwa.

 

Jeden z patroli pełniących służbę na ulicach Słupska, został poinformowany przez kobietę, że chwilę wcześniej doszło do kolizji z jej udziałem, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Taka informacja niezwłocznie została przekazana dyżurnemu słupskiej komendy, który ustalił, że numery rejestracyjne pojazdu, który oddalił się po kolizji, są takie jak forda, który został skradziony w nocy ze środy na czwartek z terenu powiatu puckiego.

Mundurowi zauważyli, że ten samochód zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną przy ul. Szczecińskiej i zagrodzili mu możliwość dalszej jazdy. Po podejściu do pojazdu zobaczyli, że w środku znajduje się dwóch mężczyzn. Od kierującego mundurowi wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu go w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Natomiast pasażer pojazdu posiadał przy sobie woreczek z zawartością marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a na miejscu kontroli pracę rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zbierała materiał dowodowy. Po wykonanych czynnościach pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy samochodu sięga 100 tys. złotych.

Mężczyźni w wieku 40 i 35 lat to mieszkańcy Gminy Darłowo. Wkrótce odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *