Rządowe miliony dla Ustki

Ustka pozyskała niemal 5 mln dofinansowania na remont ul. Kościuszki. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych – edycja czwarta Polskie Uzdrowiska.

Decyzję o przyznaniu pieniędzy dla Ustki i innych uzdrowiska  przekazał podczas wizyty w Ustce sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker. W sumie dotacje o łącznej kwocie 240 milionów złotych otrzyma 49 miejscowości uzdrowiskowych z terenu całej Polski. Na Pomorzu oprócz Ustki wsparcie otrzymają m.in. Darłowo, gmina Darłowo, Kołobrzeg oraz Sopot. – Gminy uzdrowiskowe w latach 2020-2021 miały bardzo duże straty związane właśnie z brakiem, które na co dzień są w budżetach gmin uzdrowiskowych. W związku z tym jako rząd postanowiliśmy wesprzeć dodatkowo w inwestycjach przy uzdrowiskach gminy uzdrowiskowe – mówi Paweł Szefernaker. 

Dzięki dotacji Ustka wyremontuje ulicę Kościuszki. Dla miasta zastrzyk finansowy ma ogromne znaczenie. Kolejny część Ustki, położona w niedalekiej odległości od morza, stanie się na pewno bardziej bezpieczna, ale przede wszystkim zyska nowy estetyczny wygląd urokliwej, uzdrowiskowej ulicy. W trakcie konferencji burmistrz Jacek Maniszewski podziękował za wsparcie i krótko zapewnił: – Ustka na pewno wykorzysta odpowiednio te środki.

Jak stwierdził Piotr Müller, rzecznik rządu inwestycje w uzdrowiskach na Pomorzu Środkowym mają szerszy wymiar. Bowiem w tej części kraju powstaje trasa ekspresowa, która ułatwi dojazd także do miejscowości nadmorskich. – Ustka to 5 000 000 złotych, blisko 5 000 000 złotych, które zasili kasę miejską właśnie dla poprawy transportu drogowego. Ale co chciałem podkreślić to ten szerszy korytarz, który jest budowany, bo warto o nim mówić, o drodze ekspresowej S6. Droga S6, która jest niezwykle wazna dla Środkowego Pomorza – mówi rzecznik rządu. 

Inwestycja, na którą Utka otrzymała wsparcie, dotyczy przebudowy ul. Tadeusza Kościuszki, ul. Plac Wolności oraz łączącego te ulice skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna. W jej ramach zaplanowano wymianę podbudowy i nawierzchni jezdni, budowę kanalizacji deszczowej i teletechnicznej, chodników oraz parkingów. Planowane jest wykonanie doświetlonego przejścia dla pieszych, a także nasadzeń zieleni. Planowany koszt inwestycji to 5  100 000,00 zł

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *