Węzeł z super nagrodą

Ustecki Transportowy Węzeł Integracyjny im. Jacka Graczyka w dziesiątce Top Inwestycji Komunalnych 2022! Gala wręczenia statuetek odbyła się w Katowicach, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wyróżnienie odebrał burmistrz Jacek Maniszewski.

fot. UM Ustka

– To największa inwestycja ostatnich lat w naszym mieście. Trudnego zadania jej realizacji podjął się poprzedni burmistrz – odważny wizjoner – Jacek Graczyk. Po Jego nagłej śmierci budowę węzła do końca, wraz z całym zespołem pracowników, doprowadził mój zastępca Bartosz Gwóźdź – Sproketowski. Dziękuję Wam za to, że Ustka dziś może chwalić się tym obiektem i zdobywać dzięki niemu nagrody – mówił wzruszony burmistrz Maniszewski, zapraszając wszystkich uczestników gali do odwiedzenia Ustki.

Fot. UM Ustka

Konkurs pn. „Top Inwestycje Komunalne” organizują Portal Samorządowy wraz z grupą PTWP. Jego celem jest docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. Spośród zgłoszonych przez samorządy propozycji do finału nominowano 25 inwestycji. Wyboru zwycięskiej dziesiątki dokonała ekspercka Rada Konsultacyjna. Swojego faworyta wybierali też czytelnicy portalu – Ustka zajęła w tym głosowaniu także zaszczytne – trzecie miejsce.

Co ciekawe, wśród nagrodzonych znalazła się tez inwestycja z partnerskiego miasta Ustki – Bielska – Białej. Włodarze obu miast pogratulowali sobie zdobycia wyróżnień. Warto też podkreślić, że Ustka wraz z Podkową Leśną, to najmniejsze nagrodzone miasta. Podjęcie się tak dużej inwestycji było dla nas nie lada wyzwaniem, które udało się zrealizować dzięki wsparciu środków europejskich. Koszt budowy usteckiego węzła to 46,5 mln zł, z czego 25 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uroczyste otwarcie obiektu i nadanie mu imienia zmarłego burmistrza Jacka Graczyka odbyło się w czerwcu 2021 roku.

Lista wszystkich laureatów konkursu:

– Projekt Cyfrowy Olsztyn

– Budowa Węzła Integracyjnego w Ustce

– Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt nr 3

– Rozbudowa szpitala onkologicznego im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej

– Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena

– Rozbudowa systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Leszna

– Modernizacja i rozbudowa instalacji części mechanicznej i części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie

– Rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego oraz Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

– Przedszkole pasywne – Dom wokół drzewa w Podkowie Leśnej

– Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu na potrzeby Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *