Dni Morza w Ustce

W najbliższy weekend z przysłowiowym przytupem wystartuje sezon letni w Ustce. Miasto jak co roku wakacje rozpoczyna Usteckimi dniami Morza. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Jedną z największych atrakcji podczas Usteckich dni Morza z całą pewnością będzie tradycyjny jarmark rybny, który rozpocznie się na promenadzie jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy. Swoje kramy wystawią nie tylko przetwórcy rybni, ale także lokalni rękodzielnicy.

Dni morza natomiast zainauguruje spacer z przewodnikiem po Ustce. Wojciech Soroka opowie o historii kurortu z przełomu XIX i XX stulecia. Wycieczka startuje w sobotę o godzinie 10 sprzed kościoła Najświętszego Zbawiciela. W samo południe nastąpi uroczystość nadania usteckiej tężni imienia  Henryka Klimczuka. – O godzinie 17 zraszanie pomnika Usteckiej Syrenki. Niewątpliwie spora atrakcja dla naszych gości, bo starek SAR-u armatka wodną będzie zraszał pomnik Syrenki, co oznacza, że sezon turystyczny na dobre się rozpoczął – mówi Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Ustce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *