Festiwal Historyczny w Akademii Pomorskiej

Zakończyła się tegoroczna edycja Słupskiego Festiwalu Historycznego. Trzydniowe święto historii to  jest jedna z największych w kraju akcji promujących historię.

Tegoroczna edycja Słupskiego Festiwalu Historycznego podobnie jak na samym początku odbywała się tylko i wyłącznie na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Arciszewskiego. W pierwszym dniu uczestnicy imprezy mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących między innymi archeologii ziemi słupskiej, pomorskich księżnych, podróżach dalekomorskich w okresie międzywojennym, a także o higienie w czasach imperium rzymskiego. Jednym z najciekawszych punktów była debata dotycząca historii i współczesnej sytuacji w Ukrainie. Nie zabrakło także pokazów dawnych tańców.

Słupski Festiwal Historyczny trwał jednak trzy dni. W kolejne dni imprezy, w holu popularnego „humanika” zaplanowano tak zwaną noc kolekcjonerów. Swoje zbiory zaprezentowali pasjonaci ze Słupska i okolic. Można było zobaczyć między innymi pamiątki kolejowe, związane ze Słupskiem i regionem i karty pocztowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *