Karnet dla turystów i kuracjuszy w Ustce

Na wszystkich turystów i kuracjuszy, którzy uiszczą opłatę uzdrowiskową, czekają atrakcyjne rabaty. Karnet uzdrowiskowy dostępny jest u kwaterodawców, w Urzędzie Miasta i Centrum Informacji Turystycznej.

fot. UM Ustka

Karnet uzdrowiskowy otrzymują osoby (rodziny), które uiściły opłatę uzdrowiskową za pobyt w Ustce. Karnet upoważnia do określonych zniżek na zakup usług i towarów oraz bezpłatnego korzystania z komunikacji publicznej na terenie Ustki (linie nr 1 i nr 2). Oferty obowiązują w terminie określonym na dowodzie uiszczenia opłaty uzdrowiskowej, który niezbędnym załącznikiem Karnetu. Z każdej zniżki można korzystać wielokrotnie.

Opłata uzdrowiskowa jest obowiązkowa dla każdej osoby przebywającej ponad dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowości uzdrowiskowej. Osoby uiszczające opłatę uzdrowiskową mają wpływ na wygląd miasta, w którym wypoczywają. Ponadto uzdrowiska otrzymują z budżetu państwa dotację w wysokości uzyskanych wpływów z opłaty uzdrowiskowej.

Całość przeznaczona jest na realizację zadań uzdrowiskowych. Dzięki temu Urząd Miasta Ustka wykonał szereg inwestycji, między innymi: Dolną Promenadę, Trakt Solidarności, Park Chopina, Park Uzdrowiskowy, Trakt pieszo-rowerowy przez las od ul. Kościelniaka do ul. Westerplatte oraz wiaty przystankowe dla rowerzystów. Zagospodarowano również wiele terenów zielonych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *