Nowa aula Akademii Pmorskiej

Przez lata niszczała, a teraz będzie służyć studentom i mieszkańcom Słupska. Mowa o nowej auli akademii Pomorskiej, która powstała w dawnym budynku stołówki woskowej przy ul. Kozietulskiego.

Przez ostatnie miesiące niszczejąca, dawna stołówka wojskowa przeszła prawdziwa metamorfozę. Z budynku, który szpecił i niszczał na oczach nas wszystkim powstała prawdziwa wizytówka słupskiej uczelni.

Akademia Pomorska na przebudowę dawnej stołówki otrzymała 10 milionów złotych dotacji z Ministerstwa Szkolnictwa i Nauki. Cały remont kosztował w sumie 13 milionów złotych. Dawny budynek wojskowy zyskał nowe funkcje i charakter wewnątrz. Jednak udało się zachować jego historyczny wygląd.

Nowa aula ma 250 miejsc siedzących. W razie potrzeby siedzenia można schować pod sceną, wówczas obiekt pomieści 400 osób. Aula wyposażona jest w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. W budynku znajdują się także szatnie i garderoby. W auli maja się odbywać między innymi konferencje naukowe, wydarzenia związane z życie czelni, ale także koncerty, przedstawienia i wystawy. Ponadto w budynku znajdują się sale dydaktyczne, w tym zaaganzowana sala sądowa, w której uczyć się będą studenci prawa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *