Pijany spowodował kolizję i uciekł

Dzięki współpracy mundurowych w czasie wolnym od służby, 53-letni mieszkaniec gminy Kobylnica odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Policjant i żołnierz zwrócili uwagę na stojący w rowie samochód dostawczy, oraz uciekającego mężczyznę. Szybko poinformowali o tym dyżurnego słupskiej Policji, pobiegli za uciekinierem, a następnie przekazali go w ręce patrolu ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę wieczorem w Kobylnicy sierż. szt. Kamil Głogowski, policjant z Komisariatu Policji II w Słupsku oraz por. Tomasz Ziółek żołnierz z Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, którzy byli w czasie wolnym od służby zwrócili uwagę na stojącego w rowie fiata. Od kobiety, która widziała to zdarzenie dowiedzieli się jak wyglądał kierowca i w którym kierunku uciekł. Poczynione ustalenia policjant szybko przekazał dyżurnemu, a po chwili „mundurowi na wolnym” widzieli już wbiegającego na teren jednej z posesji, odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który próbował się przed nimi schować. Dzięki szybkiej reakcji ucieczka okazała się nieskuteczna, a 53-letni mieszkaniec gminy Kobylnica został przekazany patrolowi ruchu drogowego, który po chwili przyjechał na miejsce zdarzenia.

Policjanci słupskiej drogówki ustalili, że 53-latek kierując fiatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol, a badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu tego kierującego w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki skutecznej reakcji mundurowych w czasie wolnym od służby nieodpowiedzialny kierowca poniesie wkrótce konsekwencje za popełnione przestępstwo i wykroczenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za brak uprawnień do kierowania sąd nałoży na tego kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *