Podyskutuj o raporcie i stanie Ustki

Władze Ustki przygotowały „Raport o stanie Gminy Miasto Ustka za rok 2021”. Zawiera on najważniejsze informacje dotyczące demografii, budżetu, zarządzania oraz inwestycji i wydarzeń zrealizowanych w ubiegłym roku w naszym mieście. Samorządowcy zapraszają mieszkańców do dyskusji nad dokumentem i miastem.

 

Jest to już kolejny raport przygotowany przez usteckich samorządowców. Obowiązek przygotowania dokumentu wprowadzono ustawą z 11 stycznia 2018 r. „o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych”.  Zgodnie z założeniem dokument przedstawia wszystkie działania samorządu i podległych mu jednostek. Mowa w nim między innymi o wydatkach, inwestycjach, wydarzenia, a nawet egzaminach ósmoklasistów.

 – Jest od kilku dni dostępny internetowej miasta ustka.pl. Ale chcielibyśmy zaprosić państwa do takiej dyskusji o tym raporcie, a szerzej do dyskusji o naszym mieście. Raport jest to zbiór wiedzy o tym jak działaliśmy, jak pracowaliśmy, co działo się w roku ubiegłym i na tej podstawie możemy dyskutować o tym wszystkich bieżących sprawach, które tak naprawdę bezpośrednio państwa dotyczą – mówi  Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

 

Mieszkańcy mogą włączyć się do dyskusji o Raporcie poprzez udział w otwartym spotkaniu i/lub debacie podczas sesji Rady Miasta. Spotkanie odbędzie się wtorek 21 czerwca o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta i będzie miało luźną formułę.

Ponadto każdy mieszkaniec Ustki ma prawo wziąć udział w debacie podczas Sesji Rady Miasta. Sesja ta ma uroczysty charakter, gdyż debatę nad dokumentem, kończy głosowanie nad udzielaniem wotum zaufania burmistrzowi. Następnie radni głosują nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium, które potwierdza prawidłowość wykonania budżetu. W tym roku tzw. „sesja absolutoryjna” odbędzie się w dniu 30 czerwca 2022 r.

 – Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w otwartym spotkaniu oraz do debaty, która odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Chciałbym aby raport stał się okazją do dyskusji o Ustce – mówi Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

 

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w debacie nad raportem, muszą złożyć pisemne zgłoszenie u Przewodniczącej Rady Miasta Ustka, najpóźniej do dnia poprzedzającego sesję. Zgłoszenie, zgodnie z warunkami zawartymi w ustawie, musi być poparte podpisami, co najmniej 20 osób .

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *