Policja i opaska „niezagubka”

Ostanie dni roku szkolnego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Komisariatu Policji w Główczycach wykorzystali na przeprowadzenie rozmów na temat bezpieczeństwa podczas wakacji z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Główczyce. Dzisiaj od samego rana funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Urzędu Gminy w Główczycach rozdają uczniom najmłodszych klas tzw. „opaski niezgubki”, które w przypadku zagubienia się dziecka, dzięki wpisanemu na opasce numerowi telefonu opiekuna, pozwolą na szybki powrót pod opiekę osoby dorosłej.

Słupscy policjanci stale angażują się we wszelkie działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Zadania z tym związane wpisują się w codzienną służbę mundurowych, a koniec roku szkolnego jest idealnym momentem, aby przypomnieć najmłodszym podstawowych zasad obowiązujących m.in. podczas wypoczynku nad wodą.

Funkcjonariusz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Główczycach oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Główczycach spotkali się dzisiaj z uczniami najmłodszych klas w szkołach podstawowych na terenie Gminy Główczyce. Wszyscy uczestnicy lekcji z policjantami otrzymali prezent w postaci „opaski niezgubki”, która w przypadku zgubienia się dziecka pozwoli na jego szybki powrót pod opiekę rodzica. Urząd Gminy w Główczycach sfinansował zakup 400 opasek, a wspólne działania z policjantami mają znacząco wpłynąć na poprawę świadomości najmłodszych oraz zwrócić ich uwagę na zagrożenia, które mogą spotkać podczas przebywania nad morzem czy jeziorem.

Policja apeluje:

1. Nie wchodź do wody wbrew zakazowi ratownika oraz w czasie, gdy zawieszona została czerwona flaga.

2. Nigdy nie skacz do nieznanej wody, nie wchodź na falochrony.

3. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska.

4. Uważaj na innych.

5. Wybieraj strzeżone kąpieliska.

6. Nie wchodź do wody po alkoholu, na czczo lub bezpośrednio po posiłku.

Pamiętajmy, aby szczególną troską objąć dzieci, które wypoczywają pod naszą opieką. Obecność ratowników na kąpielisku nie zwalnia opiekunów od obowiązku zajmowania się nimi. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do sytuacji kryzysowej, a zachłyśnięcie wodą do utonięcia. Wyposażmy dzieci w opaski z numerem telefonu, aby w przypadku oddalenia się, można było szybko ustalić ich opiekuna. Zwracajmy również uwagę na odpowiednie nawodnienie i ograniczenie przebywania na słońcu podczas upałów.

Kolejne tego typu działania słupscy policjanci będą prowadzić podczas wakacji na plażach w Ustce oraz w okolicach zbiorników wodnych w Gminie Kępice.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *