Wpadka złodzieja rowerów na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali mieszkańca gminy Postomino, który chwilę wcześniej ukradł stojący przed jednym z bloków rower. Gdy mężczyzna zauważył funkcjonariuszy, próbował ucieczki, jednak dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych rower został odzyskany, a złodziej poniesie konsekwencje swojego zachowania.

W piątek policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce zwrócili uwagę na rowerzystę, który na widok jadącego radiowozu nerwowo zareagował, próbował zmienić kierunek jazdy, a następnie zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za rowerzystą i po chwili go dogonili. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli przy nim nożyce do cięcia metalu oraz latarkę, a po chwili mężczyzna wskazał mundurowym, gdzie stał skradziony rower.

Dzięki sprawnym działaniom mundurowych rower wrócił już do swojego właściciela. 33-letni mieszkaniec gminy Postomino został zatrzymany i przewieziony na komendę. W trakcie policyjnych czynności funkcjonariusze ustalili, że ten mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami, do których w ostatnich dniach dochodziło w Ustce m.in. kradzieżą skutera o wartości blisko 12 tys. złotych i kilkudziesięciu litrów paliwa.

Praca mundurowych doprowadziła do odzyskania skradzionego wcześniej skutera i części paliwa. 33-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór i zakaz opuszczania kraju.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *