Pijana i bez prawa jazdy uciekała przed policją

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku interweniowali wobec 56-letniej kierującej seatem, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Kobieta nie zastosowała się do wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, rozpoczęła ucieczkę, a po jej zatrzymaniu okazało się, że jest nietrzeźwa i nigdy nie miała prawa jazdy. Przypominamy!!! Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, za które kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze słupskiej drogówki mierzyli prędkość w miejscowości Głobino. Około godziny 13:40 urządzenie zarejestrowało przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 35 km/h przez kierującą seatem. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania tego pojazdu do kontroli, jednak kierująca nie zastosowała się do wydawanych sygnałów i zamiast się zatrzymać, rozpoczęła ucieczkę. Policjanci od razu ruszyli za nią w pościg, a po prawie dwóch kilometrach zatrzymali seata. Od siedzącej za kierownicą kobiety wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 56-letniej mieszkanki gminy Dębnica Kaszubska jest blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu jej w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

56-latka odpowie wkrótce za popełnione przestępstwa. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi jej kara do 5 lat więzienia, a za jazdę pod wpływem alkoholu do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, za co sąd nałoży na nią zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy kierowca, który wsiada za kierownicę po alkoholu, jest ogromnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol w każdej ilości powoduje zaburzenia świadomości i opóźnienie czasu reakcji. Nigdy nie wsiadaj po alkoholu za kierownicę. Bądź odpowiedzialnym kierowcą!!! Stosuj się do obowiązujących przepisów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *