Pijany weekend na słupskich drogach

Kolejny weekend i kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez słupskich policjantów. Osiem kontroli wobec kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że pili wcześniej alkohol przeprowadzili od piątku do niedzieli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. O karze dla nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje teraz sąd, który za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może zastosować nawet 2 lata więzienia. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach!!!

fot. KMP Słupsk

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu kolizji drogowej w miejscowości Łupawa. Mundurowi ustalili, że 44-letnia kierująca saabem straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Od mieszkanki Gdańska policjanci wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie znajduje się ponad 1,2 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym jechała pijana kobieta, nie miał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został zatrzymany podczas wcześniej policyjnej kontroli. Pomimo tego nieodpowiedzialna kobieta zdecydowała się wsiąść za kierownicę, doprowadziła do kolizji drogowej i spowodowała zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę późnym wieczorem funkcjonariusze słupskiej drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli pojazd marki Renault. Kierowca tego pojazdu, zamiast się zatrzymać, rozpoczął ucieczkę, a następnie porzucił pojazd i schował się w bramie jednej z kamienic. Policjanci po chwili zauważyli tego mężczyznę i zatrzymali go. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie 24-latka znajduje się ponad 1,7 promila alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu uciekiniera w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 24-latek został zatrzymany i wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara odpowiednio do 2 lat i do 5 lat więzienia.

W niedzielę mundurowi interweniowali wobec 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, a podczas całego weekendu wobec 8 takich nieodpowiedzialnych kierujących. Sześciu mężczyzn i dwie kobiety w swoich organizmach mieli od ponad 1,2 promila do ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy odpowiedzą w najbliższym czasie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Alkohol w każdej ilości wpływa na koncentrację i czas reakcji. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność. Kierowca, który podejmuje taką decyzję stwarza ogromne zagrożenie na drod

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *