Święto Policji w słupskiej komendzie

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyły się obchody Święta Policji, podczas których funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe. W uroczystej zbiórce, której przewodniczył Komendant Miejski Policji w Słupsku nadkom. Mariusz Mejer, udział wzięli również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, a także instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Policjanci ze Słupska obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze otrzymali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofa Kozelana oraz Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku nadkom. Mariusza Mejera akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W swoim przemówieniu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku skierował podziękowania do wszystkich policjantów i pracowników Policji za trud włożony w codzienną służbę, zaangażowanie i realizację zadań. Komendant Miejski Policji w Słupsku gratulował wyróżnionym i zaznaczył, że wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania to zasługa wszystkich funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w Słupsku i powiecie słupskim.

Przed uroczystymi obchodami Święta Policji na placu przed słupską Komendą Policji odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców i turystów przebywających w naszym regionie. Mundurowi przygotowali na tę okoliczność dużo atrakcji, m.in. prezentowali policyjny sprzęt, znakowali rowery i prowadzili pokazy posłuszeństwa psa służbowego. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach z nagrodami, a zaprzyjaźnione instytucje przygotowały m.in. symulator zderzeniowy i punkt szkoleniowy z zakresu pierwszej pomocy. Impreza poza rozrywkowym charakterem miała również za zadanie zwrócenie uwagi wszystkich odwiedzających na trud policyjnej służby oraz kwestie bezpieczeństwa, szczególnie w rejonach akwenów wodnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *