Drogówka ma nowy sprzęt

Funkcjonariusze słupskiej drogówki dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz słupskiego WORD-u otrzymali kolejny sprzęt, który będzie wykorzystywany w działaniach służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Z latarek, a także urządzeń służących do szybkiego badania kierowców na zawartość alkoholu oraz narkotyków już korzystają policjanci drogówki w codziennej służbie.

Dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku drogówka otrzymała kolejne urządzenia usprawniające codzienną służbę pełnioną na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Nowe alkomaty, latarki oraz kasety do szybkiego testowania uczestników ruchu drogowego na zawartość narkotyków pozwolą na jeszcze skuteczniejsze ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń. Sprzęt jest już wykorzystywany w codziennej służbie. Jego dokładność, szybkość działania oraz łatwość użycia jest szczególnie doceniania przez funkcjonariuszy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa. Kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków niesie za sobą ogromne zagrożenia. Skutkiem tak drastycznie nieodpowiedzialnego zachowania są nie tylko konsekwencje prawne, ale w najgorszym przypadku może ono doprowadzić do czyjejś śmierci. Okres wakacji to często czas beztroskiego wypoczynku. Zadbajmy o to, aby być w tym okresie bezpiecznym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *