Dzisiaj akcja na naszych drogach

Dzisiaj na drogach powiatu słupskiego, w związku z ogólnokrajowymi działaniami „Prędkość”, spodziewać możemy się większej ilości policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.

W najbliższy piątek,  12 sierpnia 2022 roku słupscy funkcjonariusze wezmą udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadamianie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. W trakcie działań funkcjonariusze zwrócą również szczególną uwagę na to, czy kierowcy stosują się do obowiązku korzystania z pasów podczas jazdy oraz czy dzieci przewożone są w przystosowanych dla nich urządzeniach.

Nadmierna prędkość to z całą pewnością czynnik wpływający na zwiększenie ryzyka zaistnienia wypadku drogowego. Nie bez znaczenia jest fakt, że prędkość bezpośrednio przekłada się na skutki zdarzenia. Ma to szczególne znaczenie podczas zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tylko ostatniej doby funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali 6 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Musimy pamiętać, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *