Narkotyki i alkohol na drogach

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kolejny raz brali udział w wojewódzkich działaniach prewencyjnych pn. „dyskoteka”. Mundurowi zwracali uwagę na tych kierowców, którzy poruszają się swoimi pojazdami w rejonach klubów nocnych, dyskotek i punktów sprzedaży alkoholu. Od początku wakacji mundurowi takie działania prowadzili już cztery razy, a w ich trakcie zatrzymali 14 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol lub zażywali środki odurzające.

Okres wakacji sprzyja zabawie. Niestety są osoby, które dobrą zabawę stawiają ponad bezpieczeństwo i decydują się na kierowanie pojazdami pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol lub zażywali narkotyki. Od początku wakacji na drogach Słupska w porach wieczorowo nocnych pojawia się większa liczba policjantów, którzy zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy odjeżdżają samochodami spod nocnych klubów, dyskotek, pubów lub innych punktów sprzedaży alkoholu. Takie działania realizowane były również w ubiegły piątek i sobotę, kiedy słupscy mundurowi zatrzymali do kontroli jednego kierowcę, który kierował pojazdem po zażyciu środków odurzających oraz jednego, który pił wcześniej alkohol. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla tego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Od początku tegorocznych wakacji słupscy policjanci już czterokrotnie brali udział w realizacji podobnych działań. Każdorazowo w piątkowe lub sobotnie wieczory na ulice Słupska i powiatu słupskiego kierowana jest większa liczba policjantów, którzy swoje zadania realizują w rejonach punktów sprzedaży alkoholu. Efekt to blisko 1000 przebadanych kierowców, z których 14 wsiadło za kierownice pojazdów pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, lub zażywali narkotyki.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat więzienia. Kolejne tego typu działania policjanci będą prowadzić przez całe wakacje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *