Ponad 200 mln zł na słupski ring

Będzie budowa dalszego etapu słupskiego ringu. Rząd na ten cel przeznaczy ponad 200 milionów złotych. 

– Szykują się przełomowe zmiany w komunikacji drogowej mieszkańców regionu słupskiego. Rząd zatwierdził 200 milionów złotych na dokończenie budowy ringu miejskiego w Słupsku – poinformował poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Wcześniej zabezpieczono środki na odcinek na terenie gminy Kobylnica. Budowa pierwszego etapu może zacząć się już w tym roku.

Najważniejszym celem planowanej inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 21. Trasa ma także za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa komunikacji drogowej oraz podniesienie komfortu jazdy podróżujących. Cały ring miejski będzie przebiegać przez Słupsk oraz posiadać specjalny nowy dojazd do Kobylnicy, który będzie jednocześnie jej obwodnicą. Dokończenie ringu miejskiego to odpowiedź na potrzeby komunikacyjne regionu i wieloletnie marzenia mieszkańców o zmniejszeniu uciążliwych korków.

Region słupski po raz kolejny otrzymuje fundusze na rozwój infrastruktury drogowej. To potężne środki, które już wkrótce przyczynią się do zwiększenia komfortu jazdy, bezpieczeństwa na drodze i zapewnią dodatkowy impuls rozwojowy – mówi minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Nowe fundusze trafią do:

• 20 mln – GMINA SŁUPSK

• 10 mln – MIASTO SŁUPSK

• 10 mln – POWIAT SŁUPSKI

To pieniądze na rozwój tych terenów i zwiększenie potencjału gospodarczego. To również szansa na zaadoptowanie nowych terenów w Słupsku, przy równoczesnym wsparciu dla gminy Słupsk i korzyści dla całego regionu!

– Bardzo się cieszę, że moja inicjatywa i program, nad którym pracowałem, wykiełkował w wielkie projekty, które rozwiną region, z którego pochodzę! To dla mnie najważniejszy program regionalny, którego miałem przyjemność być autorem. Cieszę się, że dziś przynosi on konkretne rozwiązania! – poinformował poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Pierwszy etap dokończenia ringu planowany jest na lata 2022-2023. Połączy on ulicę Poznańską z ulicą Bohaterów Westerplatte, a jego koszt ma wynieść 125 milionów złotych. Jest to inwestycja bardzo ważna, rozwiązująca problemy komunikacyjne tej dynamicznie rozwijającej się części Słupska: Hubalczyków i Westerplatte. Według planów ostatni etap budowy ringu i obwodnicy podzieli się na kilka mniejszych. Najpierw powstanie odcinek łączący ulice Poznańską i Bohaterów Westerplatte. Następnie wykonana zostanie obwodnica Kobylnicy oraz odcinek północny całego ringu, czyli od ulicy Kaszubskiej do ronda na ulicy Portowej. W późniejszych latach połączone zostaną ulice Kaszubska i Gdańska, a na koniec zaplanowany jest odcinek od ulicy Gdańskiej do ulicy Bohaterów Westerplatte. Tym samym słupski pierścień drogowy zostanie zamknięty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *