W środę więcej kontroli przy przejściach dla pieszych

28 września pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

W środę, 28 września, na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa  niechronionym  uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa zobaczymy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu  wobec pieszych i rowerzystów.

Okres jesienny to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu czy mgła zmniejszają widoczność, a śliska nawierzchnia wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Warto w tym czasie stosować elementy odblaskowe, nie tylko poza miastem.

Apelujemy do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie rowerów, a do pieszych o upewnienie się, co do możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy przejść dla pieszych, bowiem tam dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *