Wystawa plenerowa przed Białym Spichlerzem

Słupskie Muzeum reprezentuje Polskę w wieloletnim, międzynarodowym projekcie „Tożsamość w zagrożeniu” („Identity on the Line”), który jest współfinansowany przez Kreatywną Europę.

W ramach projektu sześć muzeów i jeden uniwersytet z Norwegii, Danii, Szwecji, Słowenii, Chorwacji, Litwy i Polski bada siedem wybranych procesów migracyjnych, które miały miejsce w Europie w ostatnich stu latach. MPŚ rejestruje wspomnienia powojennych osadników oraz ich potomków.

Projekt „Tożsamość w zagrożeniu” jest laureatem niezwykle istotnej międzynarodowej nagrody – European Museum Prize, która wcześniej została przyznana jedynie trzy razy.

Prezentowana wystawa poświęcona jest wszystkim uczestnikom projektu. Pokazuje, jak wiele wspólnego mają migranci pochodzący z różnych państw Europy, z różnych okresów historycznych, których migracja miała różne powody i kontekst. Rdzeniem ekspozycji są cytaty wybrane z rozmów z migrantami i ich potomkami.

Wystawa prezentowana jest przed Białym Spichlerzem, od strony ul. Szarych Szeregów, można ją oglądać nieodpłatnie. Została przygotowana przez partnera ze Słowenii na rzecz pozostałych uczestników projektu i jest prezentowana po kolei we wszystkich krajach partnerskich. W Słupsku wystawa będzie dostępna do 14 listopada.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *