Miliony dla miasta i gminy

Blisko 129 mln zł dla regionu słupskiego w ramach 5. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozwój stref przemysłowych

Potężne środki na rozwój nowych firm! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wyniki piątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Słupsk i Miasto Słupsk otrzymały 128 674 000 zł w ramach wsparcia na rozwój stref przemysłowych. To szansa na wzmocnienie lokalnego sektora przemysłowego, handlu, biznesu i stworzenie miejsc pracy! Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim – Delegatura w Słupsku, Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poseł na Sejm RP wspólnie z Prezydent Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką i Wójt Gminy Słupsk Barbarą Dykier ogłosili szczegóły tych kluczowych inwestycji.

Nowe środki wpłyną na zrównoważony rozwój naszego regionu!

Współpraca rządu i samorządu po raz kolejny przynosi efekty! Celem Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych jest dofinansowanie inwestycji realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Rządowy Program Inwestycji Strategicznych wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości, pobudza aktywność inwestycyjną jednostek samorządu terytorialnego, tworzy miejsca pracy, a także nowe inwestycje m.in. drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. A to wszystko z myślą o naszych mieszkańcach i poprawie ich warunków życia!

Inwestycje są kluczem do modernizacji państwa i infrastruktury. Wiemy, jak istotny jest rozwój przemysłu w trudnych czasach. Właśnie tam kierujemy kolejne wsparcie finansowe. Piąta edycja była dedykowana wzmacnianiu stref ekonomicznych, które mają wpływ na rozwój regionów poprzez m.in. przyciąganie nowych inwestycji, rozwój eksportu i tworzenie miejsc pracy. Program realizowany jest przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Wsparcie dla Gminy Słupsk i Miasta Słupsk!

Piąta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych umożliwi realizację ważnych przedsięwzięć w regionie.

Niedawno informowałem Państwa, że ponad 200 mln zł zostanie przeznaczonych na budowę ringu miejskiego w Słupsku, a także o dodatkowych funduszach – 40 mln zł dla powiatu słupskiego, miasta i gminy Słupsk na realizację kolejnych ważnych inwestycji! A dziś kolejne potężne środki finansowe na rozwój potencjału ekonomicznego i tworzenie nowych miejsc pracy! Niezmiernie się cieszę, że te środki wesprą region słupski, który od lat mierzył się z niewystarczającą powierzchnią atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. To kolejny impuls rozwojowy dla Słupska, gminy Słupsk, jak i całego powiatu! – podkreślił rzecznik rządu, poseł na Sejm RP Piotr Müller podczas konferencji prasowej w Słupsku.

W Gminie Słupsk inwestycja będzie polegać na budowie drogi gminnej na odcinku Redzikowo-Wieszyno oraz dróg gminnych na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefach Redzikowo i Wieszyno wraz z niezbędną infrastrukturą oraz stacją uzdatniania wody. Dzięki realizacji inwestycji zostaną stworzone warunki do rozwoju przedsiębiorczości, a powstała infrastruktura umożliwi szybki rozwój firm. Teren jest także objęty statusem SSSE, który w ramach rządowego programu „Polska Strefa Inwestycji”, daje korzyści w postaci najdłuższego (15-letniego) okresu na wykorzystanie ulg podatkowych dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje w tym obszarze. Zaś celem realizacji inwestycji w Słupsku jest uatrakcyjnienie położenia i uzbrojenie terenów, które pozwolą na pozyskanie nowych inwestorów, stworzenie licznych miejsc pracy i pobudzenie gospodarcze całego regionu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *