Odpowie za znęcanie się nad rodziną

Policjanci z Posterunku Policji w Damnicy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Gminy Damnica, który przez ostatnie kilka miesięcy miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich najbliższych. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Damnicy zostali poinformowani o mieszkańcu Gminy Damnica, który miał znęcać się nad swoją rodziną. Pod wskazany adres natychmiast pojechali mundurowi, którzy ustalili, że 29-latek najczęściej znajdując się w stanie nietrzeźwości, stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki i siostry. Przez kilka ostatnich miesięcy mężczyzna miał grozić, popychać, poniżać, szarpać, wyzywać i ośmieszać swoich najbliższych. Policjanci sporządzili niebieską kartę, a agresywny mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj, na podstawie zgromadzonych dowodów policjanci przedstawili 29-latkowi zarzut znęcania się nad swoją matką i siostrą. Prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem zagrożone kara 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo jest po Twojej stronie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *