Prawie 100 km/h więcej na liczniku niż można

O 92 km/h szybciej niż dopuszczają przepisy, jechał w obszarze zabudowanym 47-letni kierujący, który został zatrzymany do kontroli w miejscowości Rzuszcze. Patrol słupskiej drogówki ukarał wrocławianina mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi. Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami przez najbliższe 3 miesiące ten mężczyzna nie będzie mógł kierować pojazdami. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w przypadku wystąpienia zagrożenia na drodze, odbiera kierowcy możliwość skutecznej reakcji. Każdy dodatkowy kilometr na liczniku prędkości naszego samochodu to dodatkowe metry potrzebne do jego zatrzymania. Szczególnie ważne jest to w obszarach zabudowanych, gdzie w każdej chwili przed maską samochodu może pojawić się pieszy lub przeszkoda.

Policjanci słupskiej drogówki na podstawie własnych obserwacji, a także zgłoszeń, które docierają do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, regularnie kontrolują miejsca, w których kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. Przekonał się o tym 47-letni mieszkaniec Wrocławia, który w środę z miejscowości Rzuszcze w Gminie Główczyce jechał przez obszar zabudowany z prędkością 142 km/h, czyli o 92 km szybciej niż dopuszczają w tym miejscu przepisy. Takie zachowanie spotkało się ze stanowczą reakcją policjantów, którzy ukarali kierującego audi mandatem w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi. Dodatkowo zatrzymali mu prawo jazdy, które będzie mógł odebrać za trzy miesiące.

Nałożone na tego kierowcę punkty karne będą widniały na jego koncie przez okres dwóch lat od dnia opłacenia mandatu. W przypadku popełnienia przez niego kolejnego tak poważnego wykroczenia w ciągu dwóch lat, mandat za nie może sięgnąć nawet 5000 zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *