Uznanie dla pracy słupskiego szpitala

Miejsca wśród finalistów w dwóch kategoriach konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” zdobył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Docenione zostały projekty prehabilitacji bariatrycznej oraz pomocy osobom narażonym na ciężkie przejście COVID – 19.

W tegorocznej edycji konkursu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku dwa razy uplasował się w finale. W kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” wśród finalistów znalazł się program prehabilitacji bariatrycznej prowadzonej w oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Natomiast w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia” słupski szpital znalazł się wśród finalistów za realizację projektu „Pomorskie Wspiera”, który stworzony został przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Z laurów zadowolony jest Zarząd słupskiego szpitala. – Po raz kolejny otrzymujemy dowody uznania działań podejmowanych przez personel naszego szpitala, co dowodzi sumiennej pracy całego naszego zespołu i wszystkich pracowników – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w docenione projekty. Życzę, aby zaangażowanym w oba projekty, aby nagroda dała im energię do dalszej pracy na rzecz pacjentów – zaznacza Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

O nagrodzonych projektach.

Samorząd Województwa Pomorskiego w trosce o zdrowie mieszkańców regionu rozpoczął realizację projektu pn.: „Pomorskie Wspiera”. Ideą projektu jest przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom COVID-19, poprzez objęcie wsparciem minimum 3000 mieszkańców województwa pomorskiego, którzy: przeszli zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (tzw. ozdrowieńcy) oraz/lub, są szczególnie narażeni na ciężki przebieg choroby i jednocześnie są zagrożeni wykluczeniem społecznym, przede wszystkim: seniorów (po 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. W projekcie biorą udział: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp.  z o.o., Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o, który jest najaktywniejszą w projekcie jednostką – objął wsparciem projektu pierwszą grupę 300 osób, a obecnie udziela wsparcia dla kolejnej grupy 300 osób.

Prehabilitacja bariatryczna to zespół działań mających na celu przygotowanie Pacjentów chorujących na otyłość do leczenia operacyjnego. W ramach utworzonego projektu Chorzy przygotowujący się do chirurgicznego leczenia otyłości objęci są wielospecjalistyczną opieką na kilka miesięcy przed operacją. Założenia prehabilitacji bariatrycznej to edukacja pacjentów na temat zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia, utrata masy ciała przed operacją, codzienna aktywność fizyczna, zaprzestanie palenia tytoniu i używania alkoholu, opieka psychologa i dietetyka. Wszystkie wyżej wymienione działania mają na celu prawidłowe, wielokierunkowe przygotowanie Pacjenta do operacji, a w konsekwencji redukcję ryzyka powikłań, skrócenie czasu operacji i znieczulenia, zmniejszenie liczby dni spędzonych w szpitalu, poprawę stanu odżywienia, zmniejszenie katabolizmu okołooperacyjnego, przyspieszenie rekonwalescencji i obniżenie kosztów leczenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *