Wraca poradnia laktacyjna

Poradnia Laktacyjna, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wznawia działalność w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Poradnia dla mam karmiących i kobiet w ciąży działa przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Poradnia mieści się w gabinecie obok Poradni Neonatologicznej na I piętrze w bloku B kompleksu szpitala przy ul. Hubalczyków. Przyjmują w niej dwie położne pracujące na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym słupskiego szpitala, jednocześnie certyfikowane doradczynie laktacyjne – Gabriela Wólczyńska i Elwira Sykuła.  Na konsultacje z nimi nie jest wymagane skierowanie, a panie udzielają pomocy wszystkim pacjentkom ciężarnym i młodym mamom potrzebującym wsparcia w zakresie karmienia dziecka i pielęgnacji noworodka.

– W poradni zajmujemy się m.in. edukacją laktacyjną, nauką dostawiania dziecka do piersi, oceną napięć u noworodka, ważeniem go, mierzeniem poziomu bilirubiny, leczeniem stanów zapalnych u mam karmiących piersią, ale też wspieramy rodziców karmiących pociechy mlekiem z butelki – mówi Gabriela Wólczyńska. – Pomagamy np. dobrać odpowiednie mleko, gdy u maluszka występują problemy z bólem brzuszka, czy dobrać odpowiedni dla dziecka smoczek.

Doradczynie laktacyjne udzielają też wsparcia kobietom w ciąży w kwestii przygotowania ich do karmienia piersią.

– Zależy nam, by panie spodziewające się dziecka, i te które już urodziły, miały w słupskim szpitalu kompleksową opiekę – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala. – Dlatego proponujemy im edukację w przyszpitalnej Szkole Rodzenia, opiekę wykwalifikowanego personelu na nowoczesnym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, jak również wsparcie po porodzie przy opiece nad dzieckiem w Poradni Laktacyjnej.

– Zwracamy uwagę, by pacjentami zajmowali się specjaliści z aktualną wiedzą i doświadczeniem potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami. Certyfikowane Położne Laktacyjne to wiarygodne ekspertki, których umiejętności potwierdza właśnie odpowiedni certyfikat – dodaje Andrzej Sapiński, prezes szpitala.

Poradnia działa dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki w godz. 14-18. W tym czasie można też rejestrować się na wizytę dzwoniąc pod nr tel. 59 84 60 172. W pilnych przypadkach, poza czasem pracy poradni, można rejestrować się wysyłając SMS na nr 789 832 476.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *