Z seniorami w Smołdzinie

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gardnie Wielkiej odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów – mieszkańców Gminy Smołdzino. Policjanci kolejny raz realizowali jedno z działań priorytetowych, które ma na celu zacieśnienie współpracy z lokalną społecznością i uświadomienie osób starszych o występujących zagrożeniach.

W debacie udział wzięli: Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Ustce nadkom. Tomasz Radzimiński i dzielnicowy z Posterunku Policji w Smołdzinie asp. Dariusz Iwanik. Całą debatę poprowadził mł. asp. Michał Sobiesiak z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Słupsku.

Bezpieczeństwo seniorów jest dla policjantów tematem priorytetowym. Mundurowi stale realizują działania profilaktyczne, które mają uświadomić osoby starsze o metodach działania przestępców i uchronić je przed ewentualnym oszustwem. Zorganizowana wczoraj debata społeczna dała funkcjonariuszom możliwość przypomnienia wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także opisania najnowszych sposobów przestępców na wyłudzenie od seniorów pieniędzy.

Z uwagi na jesienną porę i szybciej zapadający zmrok mundurowi poruszyli z seniorami tematykę bezpieczeństwa na drodze. Wskazali istotną rolę odblasków i apelowali o noszenie tych elementów również w obszarze zabudowanym. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie możliwości, jakie dają aplikacje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Mojej Komendy. Funkcjonariusze zaprezentowali wszystkim uczestnikom krok po kroku jak korzystać z tych aplikacji i omówili zasady przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń. Zwrócili uwagę, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania niebezpiecznych sytuacji zaobserwowanych w swoim otoczeniu, jednak w przypadku potrzeby pilnej interwencji konieczny jest kontakt pod numerem alarmowym 112.

Policjanci planują już kolejne debaty, o których będziemy informować na stronie internetowej komendy oraz na Facebooku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *