5000 złotych mandatu za jazdę z telefonem i kolizję

Mandat w wysokości 5000 zł i 10 punktów karnych nałożyli na 24-letniego kierowcę policjanci słupskiej drogówki, który w piątek, 11 listopada spowodował bardzo groźnie wyglądającą kolizję na jednym z rond w centrum Słupska. W rozmowie z funkcjonariuszami mieszkaniec Gminy Dębnica Kaszubska przyznał się, że w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon, a następnie wjechał na rondo i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drogach.

W piątek wieczorem słupscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Anny Łajming. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili, że 24-letni kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu volkswagenowi, który jechał przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W wyniku uderzenia w prawidłowo jadący samochód przewrócił się on na bok. Badanie alkomatem pokazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi, jednak w trakcie rozmowy z 24-latkiem policjanci dowiedzieli się, że podczas jazdy korzystał on z telefonu komórkowego, co miało wpływ na jego koncentrację i uwagę na drodze.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów, a sprawcę tej kolizji ukarali mandatem w wysokości 5000 zł i 10 punktami karnymi. Przypominamy, że korzystanie z telefonu podczas jazdy, w sposób wymagający trzymanie go w dłoni jest zabronione. Kierowca, który rozmawia przez telefon lub podczas jazdy pisze SMS, odciąga swoją uwagę od tego, co dzieje się na drodze. Takie zachowanie zdecydowanie opóźnia reakcję i wydłuża drogę hamowania w przypadku wystąpienia zagrożenia na drodze.

Bądź odpowiedzialnym kierowcą, stosuj się do przepisów ruchu drogowego!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *