Nowe poradnie w słupskim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęły działalność dwie nowe poradnie – Poradnia KOS-BAR i Poradnia Chorób Wewnętrznych.

Poradnia KOS-BAR, czyli koordynowanej opieki specjalistycznej nad pacjentem bariatrycznym, gwarantuje dostępność do świadczeń związanych z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz podniesienie jakości opieki nad pacjentami chorującymi na otyłość, którzy są poddawaniu leczeniu operacyjnemu.

Lekarze przyjmujący w poradni przygotowują pacjentów do chirurgicznego leczenia otyłości w ramach programu KOS-BAR. Do poradni obowiązuje skierowanie do poradni chirurgii ogólnej z rozpoznaniem icd-10 E66.

Poradnia KOS-BAR znajduje się na parterze szpitala, przy ul. Hubalczyków 1, blok D. Lekarze przyjmują w poniedziałki i w piątki w godz. 13-15 w gab. 026 oraz w środy w godz. 17.30-18.30 w gab. 031.

Natomiast Poradnia Chorób jest przeznaczona do udzielania porad ambulatoryjnych w zakresie chorób wewnętrznych, w tym kontroli po hospitalizacji w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc. Poradnia Chorób Wewnętrznych zajmuje się udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki leczenia schorzeń internistycznych.

Lekarze poradni: lek. Marzena Walkiewicz i lek. Sonia Wadas przyjmują w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 8-12 na parterze budynku D słupskiego szpitala, gab. 015.

Do szpitalnych poradni rejestrować się można dzwoniąc pod numer telefonu Call Center 59 84 60 700.

– Działalność tych poradni to przede wszystkim udogodnienie dla pacjentów naszego szpitala, którzy tu przechodzą na leczenie: bariatryczne, internistyczne lub pulmonologiczne – mówi Andrzej Sapiński prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. – Zależy nam, aby pacjent w szpitalu był kompleksowo zaopiekowany i płynnie przechodził przez kolejne etapy kwalifikowania do terapii, samej terapii, a potem kontroli i rehabilitacji.

– Poradnia KOS-BAR to jedyna taka w regionie, w której kwalifikuje i przygotowuje się pacjentów do operacji bariatrycznych. Warto podkreślić, że została powołana dzięki temu, że nasz szpital jako jeden z 18 w Polsce został włączony do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie koordynowanej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości „KOS-BAR” – zaznacza Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *