Ustka konsultuje budżet

Ustecki samorząd zaprasza mieszkańców Ustki do dyskusji na temat projektu budżetu miasta na rok 2023. W środę, 23 listopada, odbędzie się otwarte spotkanie.

Projekt budżetu jest okazją do rozmowy o mieście – planach inwestycyjnych oraz niezbędnych wydatkach bieżących. Podczas spotkania zaprezentujemy dokument, odpowiemy na Państwa pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Mieszkańcy mogą też zgłaszać swoje wnioski i uwagi.

Przygotowany projekt potwierdza, że będzie to z pewnością budżet trudny. Wydatki determinuje przede wszystkim wysoka inflacja i rosnące koszty energii. Negatywnie na stan finansów miasta wpłynęły też ustawowe zmiany podatkowe – czyli ograniczenie wpływów z PIT. To wszystko powoduje, że po jednej – wydatkowej – stronie mamy zwiększone koszty funkcjonowania, a po drugiej mniejsze od oczekiwanych dochody. Koniecznością jest zatem wprowadzanie oszczędności, na które wszyscy musimy się przygotować.

Więcej informacji o poszczególnych wydatkach i przychodach znaleźć można na dedykowanej stronie o budżecie miasta Ustka: ustka.budzetyjst.pl. Jest tam także dostępny „kalkulator mieszkańca”, dzięki któremu można wpisując swoje wynagrodzenie brutto, dowiedzieć się jaką część naszego podatku miasto wydaje na poszczególne zadania.

Konsultacje projektu budżetu trwają w dniach 16 listopada – 2 grudnia br. i odbywają się w następujących formach:
1) protokołowanego spotkania z mieszkańcami, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2022 r. o godz. 17ºº w sali 101 ratusza
2) zbierania uwag poprzez wypełnienie Formularza konsultacyjnego w wersji elektronicznej lub papierowej. Jest on dostępny w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Ustka ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3. Wypełniony formularz można złożyć w urzędzie lub wysłać na adres: rrosinska@um.ustka.pl
UWAGA: ostateczny termin składania uwag upływa 2 grudnia 2022 r., o godz. 15.30

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *